ⓘ Tartu Üliõpilaste Looduskaitsering on mittetulundusühing, mis ühendab loodusest ja looduskaitsest huvituvaid Tartu tudengeid. Tartu Üliõpilaste Looduskaitsering ..

Ring (täpsustus)

Ring on geomeetriline kujund. Sõnal on ka muid tähendusi: Poksiring Ring algebras Ring organisatsioonis Ring kui sümbol-kujund Nimetust ring" kasutab enda kohta Tartu Üliõpilaste Looduskaitsering.

                                     

ⓘ Tartu Üliõpilaste Looduskaitsering

Tartu Üliõpilaste Looduskaitsering on mittetulundusühing, mis ühendab loodusest ja looduskaitsest huvituvaid Tartu tudengeid.

Tartu Üliõpilaste Looduskaitsering ehk ring on väidetavalt vanim tudengite looduskaitseühendus maailmas asutatud 13. märtsil 1958. Ringile pani aluse Jaan Eilart, kes oli ka ringi kauaaegne teaduslik juhendaja.

Ringi liikmeskond on koosnenud valdavalt Tartu Ülikooli bioloogia, geograafia ja geoloogia üliõpilastest. Ringist on läbi aegade välja kasvanud palju tuntud teadlasi, poliitikuid ja teisi avaliku elu tegelasi. Näiteks Peep Mardiste, Ülo Mander, Andres Tarand, Teet Jagomägi, Jaan Kaplinski jne. Paljud Tartu Ülikooli geograafia instituudi õppejõud on olnud ringi vilistlased.

Ringi tegevus on olnud suunatud eeskätt sissepoole, oma liikmetele. Looduskaitseringil on olnud märkimisväärne osa Eesti looduskaitse kujunemisel. Mitu taasiseseisvunud Eesti keskkonnaministrit on olnud ringi vilistlased.

Ringil on oma segakoor, asutatud 1999.

Ring on välja andnud kogumike seeriat "Looduskaitsealaseid töid".

                                     

1. Kirjandus

  • Remmel, Jaan 1960. Tartu Üliõpilaste Looduskaitsering – looduse kaitsjate sepikoda. Eesti Loodus 6: 347–350.
  • Eilart, Jaan 1978. First Student Nature Conservation Society. Papers on Nature Conservation 4: 51–52.
                                     
  • Looduskaitsealaseid töid on raamatusari, mida annab välja Tartu Üliõpilaste Looduskaitsering I 1963 II 1968 III 1973 IV 1978, ingliskeelne köide: Papers
  • Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskus SEI - Tallinn Tartu Üliõpilaste Looduskaitsering TÜLKR Balti Keskkonnafoorum BEF Alates 2004. aastast annab
  • sümbol - kujund Poksiring Nimetust ring kasutab enda kohta Tartu Üliõpilaste Looduskaitsering Ring inglise keeles The Ring Alfred Hitchcocki tummfilm
  • Eesti Looduseuurijate Selts, Pärandkoosluste Kaitse Ühing, Tartu Üliõpilaste Looduskaitsering Eesti Geenivaramu, OÜ Horisont ja OÜ Looduskiri. 2014. aastal