ⓘ Ökoloogiline ökonoomika on teadusharu, mis vaatleb inimkultuuri majandust osana ökosüsteemi protsessidest, milles majandus toimib. Ta uurib majandamist ökoloogi ..

                                     

ⓘ Ökoloogiline ökonoomika

Ökoloogiline ökonoomika on teadusharu, mis vaatleb inimkultuuri majandust osana ökosüsteemi protsessidest, milles majandus toimib. Ta uurib majandamist ökoloogilisest vaatekohast lähtudes.

Muuhulgas püütakse ökoloogilises ökonoomikas demonstreerida loodusobjektide väärtuse rahalist ekvivalenti ning loodusobjektide väärtuse kujunemist inimeste silmis. Teisisõnu, ökoloogilise majanduse oluline alateema on keskkonnafunktsioonide väärtustamine.

Ökoloogilise majanduse eesmärk on majandusteaduse ja ökoloogia seostamine. Ökoloogiline majandus hõlmab nii neoklassikalise keskkonnamajanduse kui ökoloogia ning püüab edendada uusi ja edasiviivaid mõtlemisviise ökoloogiliste ja majandussüsteemide seoste kohta.

                                     
  • Keskkonnapoliitika vahend Majanduslik stiimul Maksusoodustus Subsiidium Ökoloogiline ökonoomika Ökomaksureform püsimetsandus Ökoloogialeksikon. 1992 Koost.
  • jätkusuutliku ühiskonna indeks säästva majandusliku heaolu indeks ökoloogiline ökonoomika keskkonnapoliitika Liina Remm, Liis Kuresoo, Mihkel Rünkla  2020
  • äriprotsess - äriseadustik - ökodisain - ökoefektiivsus - ökoloogiline dumping - ökoloogiline ökonoomika - ökomaksureform - ökonomeetria - ökopank - ökosüsteemsed
  • sinna, kuhu nad veel vaadanud pole. kogukonnaarengu projektid ökoloogiline ökonoomika Blue Economy, Roomas Klubi raport. Säästva arengu sõnaseletusi