ⓘ Poliitika psühholoogilised alused on endise laevakaitsja ja EKRE poliitiku Georg Kirsbergi 2014. aastal ilmunud raamat, milles ta kirjeldab oma teooriat poliiti ..

                                     

ⓘ Poliitika psühholoogilised alused

"Poliitika psühholoogilised alused" on endise laevakaitsja ja EKRE poliitiku Georg Kirsbergi 2014. aastal ilmunud raamat, milles ta kirjeldab oma teooriat poliitika, kultuuri ja usundi psühholoogiliste aluste kohta.

Autor võrdleb Eesti sõjaväe korraldust Iisraeli sõjaväega, kritiseerib Rootsi pankade tegevust Eestis ja Euroopa Liidu käitumist Kreeka võlakriisiga seoses. Raamat põhineb suuresti Peterburi ülikooli psühholoogiaprofessori Anatoli Zimitševi teoorial, millele tuginedes püüab Kirsberg näidata, et rahvuste edu või ebaedu sõltub nende "poliitkultuurist" ja "juhtkategooriatest" eestlastel olevat selleks alandlikkus, moslemitel usund ja venelastel Teine maailmasõda. Kirsbergi väitel liigub Euroopa Liit "sallivuse diktatuuri" suunas.

                                     

1. Kirjandus

  • "Poliitika psühholoogilised alused: mida on vaja poliitika mõistmiseks. Kuidas me oma riike mängu paneme" Läänetasandiku OÜ, 2014. 377 lk. ISBN 9789949956715 köites
                                     
  • saates Pealtnägija 2014. aasta juulis avaldas ta raamatu Poliitika psühholoogilised alused ning 2016. aastal selle järje Poliitilisi mõtisklusi 2019
  • kurja, kõigi isiklike, ühiskondlike ja riiklike probleemide vastu. Islami terrorism Georg Kirsberg. Poliitika psühholoogilised alused 2014, lk 273.
  • sai surma u 150 inimest. Autor elas 2009. aastal üle atentaadi. Islami terrorism Georg Kirsberg. Poliitika psühholoogilised alused 2014, lk 268 - 269.
  • diplomaatia.ee artikkel afganistan - ja - puha - terror Georg Kirsberg. Poliitika psühholoogilised alused 2014, lk 271. Suur osa ISISesse suundunuist sureb. Postimees
  • steriliseerimisoperatsioonidega või rasestumisvastaste vahendite kättesaadavusega. Roper, N., Logan, W. W., Tierney, A. J. 1999 Õenduse alused Tartu: AS Elmatar.