ⓘ 1924. aasta Eesti jalgpalli meistrivõistluste 1. klass oli Eesti jalgpalli meistrivõistluste kõrgeima taseme 4. hooaeg. Eesti meistriks tuli Tallinna VS Sport. ..

                                     

ⓘ 1924. aasta Eesti jalgpalli meistrivõistluste 1. klass

1924. aasta Eesti jalgpalli meistrivõistluste 1. klass oli Eesti jalgpalli meistrivõistluste kõrgeima taseme 4. hooaeg. Eesti meistriks tuli Tallinna VS Sport.

Esmakordselt mängiti "kaks-miinus" karikasüsteemil, mis tähendab seda, et meeskond kes saab kaks kaotust langeb välja. Klasside nimed muudeti tähtede asemel numbriteks.

Eesti kõrgeim tase kandis nime 1. klass endine A-klass, teine tase 2. klass endine B-klass, kolmas tase 3. klass endine C-klass ning esmakordselt ka neljas tase 4. klass.

                                     

1. 2. ring

  • Võitleja ei ilmunud kohale, EJL määras mängu uueks toimumisajaks 21. september.

‡ ESS Kalevi mängijad lahkusid platsilt pärast 65. minuti penaltit, võit Spordile.

  • Tallinna Jalgpalli Klubi sai loobumisvõidu. Narva Võitlejale on kahe kaotusega tsüklist eemaldatud.
                                     

2. Finaal

‡ Kuna mäng peeti järjena eelnevale 1:1 viigile, siis ei tohtinud meeskonnad mängijaid vahetada ja seega pidi Sport mängima 10 mängijaga, kuna Vladimir Tell oli haigusega eemal.

                                     
  • 1924 aasta Eesti jalgpalli meistrivõistluste 4. klass oli Eesti jalgpalli 1924 aasta meistrivõistluste neljas ja ühtlasi viimane tase. 4. klassi meistriks
  • 1924 aasta Eesti jalgpalli meistrivõistluste 3. klass oli Eesti jalgpalli 1924 aasta meistrivõistluste kolmas tase. 3. klassi meistriks tuli ESS Kalevi
  • 1924 aasta Eesti jalgpalli meistrivõistluste 2. klass oli Eesti jalgpalli 1924 aasta meistrivõistluste teine tase. 2. klassi meistriks tuli ESS Kalevi