ⓘ Eesti kaitseminister. Oskar Amberg, 25. veebruar 1924 – 17. oktoober 1924 Jaan Soots, 16. detsember 1924 – 3. märts 1927 Jaan Soots, 25. jaanuar 1921 – 1. augus ..

                                     

ⓘ Eesti kaitseminister

  • Oskar Amberg, 25. veebruar 1924 – 17. oktoober 1924
  • Jaan Soots, 16. detsember 1924 – 3. märts 1927
  • Jaan Soots, 25. jaanuar 1921 – 1. august 1923
  • Ado Anderkopp, 2. august 1923 – 19. veebruar 1924
  • Aleksander Tõnisson, 30. juuli 1920 – 25. oktoober 1920
  • Andres Larka, 24. veebruar 1918 – 27. november 1918
  • Ants Piip, 25. oktoober 1920 – 24. jaanuar 1921
  • August Hanko, 18. november 1919 – 27. juuli 1920
  • Otto Strandman, 8. mai 1919 – 17. november 1919
  • Konstantin Päts, 27. november 1918 – 8. mai 1919
  • Hans Kurvits, 11. oktoober 1924 – 26. november 1924
  • Nikolai Reek, 4. märts 1927 – 13. november 1928
                                     

1. Eesti kaitseministrid 1929–1937

  • August Kerem, 18. mai 1933 – 21. oktoober 1933
  • Mihkel Juhkam, 4. detsember 1928 – 9. juuli 1929 alates 1929. aastast kaitseminister
  • Oskar Köster, 9. juuli 1929 – 12. veebruar 1931
  • Aleksander Tõnisson, 1. november 1932 – 18. mai 1933
  • August Kerem, 12. veebruar 1931 – 1. november 1932
                                     

2. Eesti kaitseministrid alates 1992. aastast

  • Mart Laar, aprill 2011 – mai 2012
  • Jüri Luik, juuni 2017 – jaanuar 2021
  • Enn Tupp, juuni 1994 – aprill 1995
  • Hain Rebas, oktoober 1992 – august 1993
  • Kalle Laanet 26. jaanuar 2021 –
  • Indrek Kannik, jaanuar 1994 – aprill 1994
  • Hannes Hanso, september 2015 – november 2016
  • Jaak Aaviksoo, aprill 2007 – aprill 2011
  • Sven Mikser, märts 2014 – september 2015
  • Jürgen Ligi, oktoober 2005 – aprill 2007
  • Andrus Öövel, aprill 1995 – aprill 1999
  • Jüri Luik, aprill 1999 – jaanuar 2002
  • Sven Mikser, jaanuar 2002 – aprill 2003
  • Margus Tsahkna, november 2016 – juuni 2017
  • Jüri Luik, august 1993 – jaanuar 1994
  • Ülo Uluots, aprill 1992 – oktoober 1992
  • Margus Hanson, aprill 2003 – november 2004
  • Jaak Jõerüüt, november 2004 – oktoober 2005
  • Urmas Reinsalu, mai 2012 – märts 2014
                                     
  • Eesti ministreid on loetletud järgmistes loendites: Eesti valitsusjuhtide loend Eesti haridusministrite loend Eesti kaitseminister Eesti põllutööministrid
  • sündinud 17. augustil 1966 on Eesti ajakirjanik, diplomaat ja poliitik. Jüri Luik oli alates 12. juunist 2017 kaitseminister Jüri Ratase esimeses valitsuses
  • oli eesti tootmisjuht, sõjaajaloolane ja poliitik. Kaitseministeeriumi taaslooja ja esimene taasiseseisvumisjärgne Eesti Vabariigi kaitseminister aprillist
  • osakonna assistent 1998 1999 Eesti Keskerakonna poliitiline sekretär 1999 2002 IX Riigikogu liige 2002 2003 kaitseminister 2003 2007 X Riigikogu liige
  • oktoobril 1957 Tallinnas on Eesti endine aerutaja, sporditegelane, piirivalveohvitser ja poliitik, Eesti kaitseminister aastatel 1995 1999. Ta lõpetas
  • artiklis Eesti kaitseminister Eesti riigikaitse kõrgema organi nimetus oli aastatel 1918 1928 Eesti sõjaministeerium, aastatel 1929 1937 Eesti kaitseministeerium
  • Moissejev, NSV Liidu Relvajõudude Kindralstaabi ülem 1988 1989 NSV Liidu kaitseminister Georgi Žukov viibis 5. 26. oktoobril 1957 visiidil Jugoslaavia FSV - s
  • jaanuarini 2021 oli ta Eesti välisminister Jüri Ratase teises valitsuses. Ta on olnud Riigikogu liige ja 2012 - 2014 oli ta kaitseminister Alates 28. jaanuarist
  • 2018. Eesti lähtub oma küberväejuhatust arendades maksimaalselt alliansi huvidest ning vajadustest. Kaitseminister Jüri Luik sõnul kavatseb Eesti anda
  • september 1965 Orissaares on Eesti poliitik ja endine politseiametnik, alates 26. jaanuarist 2021 Eesti kaitseminister Aastail 2005 2007 oli ta Andrus
  • kandidaadid peavad olema vähemalt brigaadikindralid, presidenti nõustavad kaitseminister väeliikide ministrid ja staabiülemad. Ohvitserid kinnitab ametisse